És akkor beszéljünk egy új jelenségről, amikor a szivattyúk olajjal töltött motorjából meghibásodás miatt kifolyik a motorban lévő olaj, és az olaj elszennyezi a kutat, valamint a felszín alatti víztestet.
A technika fejlődik, és ezzel egyre több gyártónál jelennek meg az olajos (olajjal töltött) szivattyú motorok.
A régi motorokban vagy nem volt olaj, vagy csak a tengelytömítésnél volt egy minimális mennyiség kb. 0,5 dl., de az új motoroknál sok esetben már az egész motortér fel van töltve olajjal.
Ez azt jelenti, hogy egy háztartási szivattyúban is minimum 8 – 9 dl. olaj van, de inkább több..!!!
Ezen olajok amennyire lehet környezetbarát olajok, így egy “kicsit” kiméletesebben szennyezik a kutat, a felszín alatti víztestet, a környezetet!
Fogadjuk el azt, ha a szivattyú meghibásodása miatt a kútba olaj kerül azt le termelni a víz felszínéről, és a kutat ki kell tisztítani!
Szétesett szivattyúból folyik ki az olaj a szivattyú mentése után is!
Széttekeredett szivattyú a mentés után!
A szivattyút a gyártó magyarországi képviselete elvite, a gyárban pedig keresik a meghibásodás okát!
Sok ezer eladott szivattyúból ez volt a második ilyen meghibásodás, de ez a szivattyú jött úgy ki, hogy minden darabja meg volt, így lehet vizsgálni a meghibásodást!
Telepítési / beépítési probléma kizárható volt!
Szivattyú mentés után a cső fala belülről olajjal szennyezett:
Kút béléscsöve fénylik az olajtól..!
A szivattyúból kifolyt majd 8 dl. olaj a vízfelszínen:
Találtunk olyan környezetkímélő természetes anyagot, és kidolgoztuk hozzá a technológiát amivel a víz felszínéről az olajat teljes mértékben (!) maradék nélkül fel lehet “itatni” , majd a csőfal környezetkímélő mosószerrel, és speciáliális szerszámmal tovább tisztítható.
Az itatáshoz használt természetes környeztkímélő anyag soha többé nem engedi ki magából az olajat!
Ezen speciális anyaggal-, és technológiával megelőzhető az, hogy a kút-, és a kút körüli felszín alatti víztest tovább szennyeződjön a meghibásodott szivattyúból származó nem annyira környezetszennyező “környezetkímélő” olajjal!
Fogadjuk el azt, hogy az olaj bármennyire is bió, környezetkímélő, stb.., nem való a kútba, így a felszín alatti víztestbe sem!